Ana Sayfa Bilgiler Bakım Maaşı başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Bakım Maaşı başvurusu ne zaman sonuçlanır?

0

Evde bakım maaşı başvurusu yapan okurlarımızın sık sordugu sorulardan biriside ” Bakım maaşı için başvurdum ne zaman sonuçlanır” Mevcut koşullarınız Bakım parası için istenilen kriterlere uygunsa ve sizden istenilen bilgi ve belgeleri Sosyal Hizmetlere teslim ettikten sonra yapmanız gereken Sosyal Hizmetler görevlilerinin gelip evinizde yapacağı incelemeyi beklemektir.

Evde bakım maaşı için sizden istenilen belgeleri eksiksiz olarak sosyal hizmetlere teslim ettikten sonra, Sosyal Hizmetler eldeki belgeler ile durumunuzun evde bakım parası almaya uygun olup olmadığını inceleyecek. Evde bakım maaşı almaya uygun ise durumunuz evrak incelemesi sonrası Sosyal hizmetler uzmanları evlerinize gelerek evinizde son incelemeleri yaparak uygunluk tespitinde bulunacaklar.

Evinize ne zaman geleceklerinin net bir tarih ile belirtilmemesinin bir nedeni de bakıcı ile bakım hizmeti alacak kişinin aynı evde yaşayıp yaşamadığını kontrol edebilmek.

Diğer bir neden ise bu bekleme süresi ilinizde sosyal hizmetlerin yoğunluğunu göre değişmektedir. Bu nedenle size ne zaman geleceklerine dair net bir tarih verememekteler fakat bir çok il’de bu süre ortalama 15 gün 1 ay kadar sürmekte. Evinize sosyal hizmetleri görevlilerinin gelmesi iş yoğunluguna göre daha uzun ve daha kısa da olabilir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments