1. Anasayfa
  2. Bilgiler
Trendlerdeki Yazı

E-Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?


1

E-devlet evde bakım maaşı sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını haberimiz içerisinden okuyabilirsiniz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kendi bakımını yapamayacak durumda olan hasta veya engelli bireyin evde bakım üstlenen kişilere sağladığı destek belirli periyotlar halinde yatırılmaya devam ediyor. Sitemiz evdebakimparasi.com dan GÜNCEL kategorisinde o günün haberi içerisinde güncel bilgiler ile yatan illeri takip edebilirsiniz.

Sitemizde yatan illeri takip edebilir ve diğer site üyeleri ile yorumlar üzerinden fikir alışverişinde bulunmakla bilirlike aynı zamanda Ziraat Bankası ve e-devlet üzerinden evde bakım maaşları sorgulama işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki, evde bakım maaşların e-devlet üzerinden nasıl sorgulanıyor.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR? 

Evde bakım maaşı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın E-Devlet kapısında yer alan sayfası üzerinden görüntülenebildiği gibi aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinden de SMS ile sorgulanabiliyor.

Maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alanlar, büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747’ye göndererek hesap bakiyelerini sorgulayarak maaşlarının yatıp yatmadığı hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Ayrıca telefonunuza Ziraat bankasının mobil uygulamasını veya hangi bankaya yardım paranız yatıyorsa o bankanın mobil uygulamasından hesap bilgileriniz ile mobil uygulamayı açıp mobil uygulamadan da hesabınıza para yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Değerli evdebakimparasi.com okurları e-devlet üzerinden bakım maaşı bilgisi sorgulamak için BURAYA TIKLAYIN ve e-devlet portalına edevlet şifreniz ile giriş yaparak evde bakım ödeme bilgilerini sorgulayabilirsiniz.E

EVDE BAKIM YARDIMI HAKKINDA KISA BİLGİLER

EVDE BAKIM MAAŞLARI AYIN HANGİ GÜNÜ YATIRILIYOR?

Evde bakım yardımı her ay yatırılmakta olup genellikle ayın ikinci haftası itibariyle bakım yardımları hesaplara geçmeye başlıyor.

BAKIM MAAŞI ALANLAR ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPARKEN DİKKAT EDİN

Engellinin ikametgâh adresinin değişmesi hâlinde, yeni ikametgâh adresinin akrabası tarafından en geç on beş gün içinde il müdürlüğüne bildirilmesi zorunludur. Aksi takdirde sorumlular hakkında hukuki veya idari işlem yapılır.

VEFAT HALİNDE BİLDİRİM YAPILMASI GEREKİYOREngellinin vefat etmesi hâlinde, akrabası en geç on beş gün içinde durumu il müdürlüğüne bildirmek zorundadır. Aksi takdirde sorumlular hakkında hukuki ve idari işlem yapılır.


EVDE BAKIM ŞARTLARI NELERDİR?


Sağlık Bakanlığınca belirlenen yetkili hastanelerden alınacak engelli sağlık kurulu raporunda engel oranı en az %50 ve “Ağır engelli” İbaresi “evet” olarak işaretlenmiş olması gerekmektedir.

Üveyler dâhil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinden her birini ifade eder

.Günlük olarak yayınlanan ve edindiğimiz bilgiler ile anlık güncellediğimiz evde bakım parası yatan illeri takip etmek için sitemizin güncel kategorisinde yayınlanan evde bakım maaşı yatan iller güncel liste başlıklı haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar (1)

  1. 7 Temmuz 2022

    iki gündür maalesef çalışmıyor görüntülenemiyor diyor ya çok yoğunlukdan yapıyor veya e-devlet de bakım var

Bir yanıt yazın