1. Anasayfa
 2. 2023 Yılı Bakım Maaşı Yatan iller Listesi,

OCAK 2023 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

Ocak ayında yatacak evde bakım maaşlarının listesi en güncel bilgilerle sitemizde her ay olduğu gibi bu ay da olmaya devam edecek, sitemizi takip ederek bakım maaşlarının sizin ilinizde yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz.


35

Ocak 2023 evde bakım maaşları yatan illerin listesi günlük ve gün içerisinde edindiğimiz bilgilerle haberimiz ve yatan illerin listesi güncellenerek haberimiz içerisinde yayınlanmakta olan liste üzerinden güncel yatan illerin listesi evdebakimparasi.com okurlarına duyurulacaktır. 

Ocak 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi ay içinde evde bakım maaşları yatan il isimleri haberimiz içerisinde duyurulacaktır. 2023 Ocak ayı içerisinde yatacak olan evde bakım maaşları yatan illerin listesi günlük ve gün içerisinde gelen bilgilerle güncellenecek ve güncel yatan iller listesi okurlarımıza duyurulacaktır. Değerli evde bakım maaşı alan okurlarımız Ocak ayında yatacak evde bakım maaşlarının listesi en güncel bilgilerle sitemizde her ay olduğu gibi bu ay da olmaya devam edecek, sitemizi takip ederek bakım maaşlarının sizin ilinizde yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz. Eğer haberimiz içerisinde yer alan listede ilinizin ismi yoksa ve hesabınıza bakım maaşınız yatmışsa yorum kısmına hesabınıza bakım maaşı yattığını yazarak diğer bakım maaşı yatmasını bekleyen okurlarımıza da iliniz – ilçenizde bakım maaşının yattığı hakkında bilgi verebilirsiniz.

Ocak 2023  Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

2023 Ocak ayı evde bakım maaşları hesaplara yatmaya başladığında yatan illerin listesi burada yer alacak. Sitemizi ve haberlerimizi takip ederek, Bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz.

Değerli okurlarımız  Ocak 2023 Evde Bakım maaşı yatan illerin listesini aşağıdan görebilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Güncel Liste

1- İstanbul2- İzmir3- Tokat
4- Nevşehir 5- Bolu 6- Kocaeli 
7- Sivas 8- Kayseri 9- Tekirdag 
10- Mersin 11- Kırşehir 12- Antalya 
13- Amasya 14- Kahramanmaraş 15- Sakarya 
16- Isparta 17- Mardin 18- Samsun 
19- Şanlıurfa 20- Bursa 21- Van 
22- Rize 23- Adana 24- Hatay 
25- Gaziantep 26- Tunceli 27- Aksaray 
28- Malatya 29- Ankara 30- Balıkesir 
31- Aydın 32- Konya 33- Erzincan 
34- Afyonkarahisar 35- Nigde 36- Sinop 
37- Eskişehir 38- Adıyaman 39- Mugla 
40- Osmaniye 41- Çanakkale 42- Zonguldak 
43- Edirne 44- Erzurum 45- Kırklareli 
46- Kütahya 47- Denizli 48- Gümüşhane 
49- Yozgat 50- Kars 51- Ardahan 
52- Yalova 53- Düzce 54- Diyarbakır 
55- Siirt 56- Kırıkkale 57- Manisa 
58- Bartın 59- Uşak 60- Bilecik 
61- Burdur 62- Çorum  
   
   
   
   

2023 Yılı  Zamlı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu? 

2023 yılı ilk altı ayı için zamlı evde bakım maaşı 4336 TL oldu.

2023 yılında evde bakım maaşı almak için hanede kişi başına düşen gelirin 5670 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.

thumbnail
Önerilen Yazı
2023 Yılı Zamlı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

thumbnail
Önerilen Yazı
E-Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ocak 2023 Evde Bakım Paraları Ne Zaman Yatacak? 

Site okurlarımızın ayın ilk günleri en çok sordukları soru ” evde bakım maaşları ne zaman yatmaya başlar? ” sorusu oluyor. Geçmiş ay bakım maaşları yatma düzenine göre evde bakım maaşları ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlıyor. Bu ay içinde bakım maaşlarının yine ayın ikinci haftası itibariyle yatacağını tahmin ediyoruz.

Değerli okurlarımız İlinizde evde bakım parası hesabınıza yattığında yorum kısmına il ve ilçe adını yazabilir ve sizinle aynı ilde oturan diğer bakım maaşı alanları bilgilendirebilirsiniz. Lütfen sadece kendi hesabınıza para yattığında maaşın yattığını belirtin, başka sitelerden duyduklarınızı yazmayın.

Yeni Zamlı Evde Bakım Maaşı Kaç TL oldu? 

2023 yılı ilk altı ayı zamlı bakım maaşı  4336 TL oldu. 

Ayrıca Evde bakım maaşı gelir krıteri kişi başı 5670 TL oldu.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi

Evde Bakım Maaşı Başvuru Şartları Neler?

Evde Bakım Maaşı Başvuru Şartları neler sorusuna sitemize sıkça sorulardan birisi. Kısaca bakım maaşı yardımı almak için gerekli şartlar şunlardı.

 • Engelli Sağlık Kurulu Raporlarında kişinin engel oranının %50 ve üzeri olması, ağır engelli kısmında “EVET” ibaresinin verilmiş olması gerekmektedir.
 • Engelli kişinin hayatını idame ettirebilmesi için (beslenme, temizlik, giyinmek, merdiven inip çıkmak vb.) başkasının yardımına ve bakımına muhtaç olması gerekmektedir.
 • Gelir kriterlerinin, kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olunan birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden daha az olduğunun tespiti gerekmektedir.

Evde Bakım Maaşı için Gerekli Belgeler Neler?

 • Evde bakıma muhtaç kişi ve bakıcının kimlik fotokopileri
 • Devlet Hastanesi tarafından verilen ağır engelli raporu
 • Evde bakıma muhtaç kişinin iki adet vesikalık resmi
 • Evde bakıma muhtaç kişinin varsa vasi atanması için mahkeme raporu

Evde Bakım Maaşı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Evde bakım maaşı başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu için tam bir zaman aralığı söyleyemiyoruz.  TC Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da ilçe müdürlüklerine giderek başvuru gerçekleştirildikten sonra, heyetin evinize kontrola gelmesi ve başvuru sonuçlanması genellikle 1 ay ila 6 ay içerisinde sürmektedir.

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır; Evde bakım ücreti ödemelerini E-devlet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi yazarak siteye giriş yaptıktan sonra sayfada çıkan arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri” yazarak aratın. Açılan sayfada gerekli bilgiler çıkacaktır. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ Detaylar için şu haberimizi okuyabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
E-Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde Bakım Maaşını SMS ile öğrenme

Evde bakım maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile alanlar bankaya kayıtlı telefonlarından mesaj bölümüne BAKIYE yazarak 4747 numarasına mesaj atarak öğrenebilirler. Ayrıca bizce SMS hizmeti kullanmak yerine android market veya İOS market üzerinden Ziraat bankası online bankacılık uygulamasını indirerek ücretsiz bir şekilde bakım yardımının hesabınıza yatıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yorum Kuralları (Yorum yapmadan önce lütfen bunu okuyun) 

Yorum paneline sosyal medya hesaplarınız ile veya siteye üye olarak siz de diğer site üyeleri ile evde bakım maaşlarının ne zaman yatacağı üzerine yorum yazabilirsiniz. Lütfen yorumlarınız olabildiğince açık bir dille, Türkçeye uygun yazınız ve arka arkaya yorum göndermek spam olarak algılanacağı için yorumlarınız göndermeden önce son bir kez daha kontrol ederek eklemek istediklerinizin tamamını yazdığınızdan emin olun.

Yorumlar (35)

 1. 15 Ocak 2023

  Selam arkadaşlar Diyarbakır yatmadı mi.bizim maaş yatmadı.e devlette normal görünüyor en son alınan ödeme 31.12.2022 yazıyor ayrıca ve başlangıç 1,31 Aralık yazıyor ama yatmadı neden acaba

 2. 13 Ocak 2023

  İyi akşamlar arkadaşlar ben maaşımı çektim atmeye gidip bakın tüm iller yatmış hesaplar değişmiş

 3. 13 Ocak 2023

  Antalya da yatan var mı

 4. 13 Ocak 2023

  Beyler bayanlar mobil şubeden yapılıyrmuış ama ben uğraşmadım. Kalkın gidin kartınızı atm ye takın. şifrenizi girin para çekmeyi seçin iki hesap çıkacak yen açılan hesaba dokunun paranızı çekin. gitmişken bankaya da uğrayın kartınıza yeni hesabı tanımlasınlar. atm den sorun olmaz ama markette benzincide postan para çekerken hesabun karta tanımlanması lazım. yok yatmadı yok bilmem ne falan fıstık ne uğraşıyorsunuz. tüm türkiye geneli yatmış öyle dediler.

 5. Arkadaşlar Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığını aradım maaşlardan ayın 14’ünde yatmaya başlayacağı söylendi teyit edildi

 6. 13 Ocak 2023

  Samsun yatmadı ama siz yattı yazmışsınız

 7. 13 Ocak 2023

  Mobil bankanın kartlar bölümünde yatan para gözüküyor. Fakat yeni hesap açtıkları için ana hesapta görünmüyor. Bende bankanın açılmasını bekliyorum. Muhtemelen şubeden çözüm bulacağız.

 8. 13 Ocak 2023

  Yorum 1: Bursa yattı diyo hesaba baktı para yok
  Yırum 2: Ne zaman yatacak bursa

  Not: Yorumlar birleştirildi.

 9. 13 Ocak 2023

  Adana yatmış gözüküyor hesapda yok

 10. 13 Ocak 2023

  Ankara yattı gözüküyor ama hesapta yok

 11. 13 Ocak 2023

  Birden birçok il yatmış ankara yida bekiyoruz

 12. 12 Ocak 2023

  Efendim bilginiz varmı Diyarbakır ne zaman yatar

 13. 12 Ocak 2023

  Maaşlar Niye Yatmıyor Bilginiz Varmı Sayın Editör

  • Kesin bir bilgimiz yok.

   Ancak şöyle bir söylenti ve bunu destekleyen bazı illerde olan okurlarımızın ilettiği SMS ‘ler var. Bu kesin bir bilgi değil, çeşitli illerden kuruma soran ya da SMS gelen okurlarımızın ilettiği bilgi. Tüm illerde ayın 14’ünde evde bakım yardımlarının hesaplara geçeceği söylenmiş.

   Örneğin bu SMS Ankara için gelmiş ve bize okurlarımızdan iletilenlere göre buna benzer Antalya ve diğer bir kaç il için daha gelmişti.

   evdebakim

 14. 11 Ocak 2023

  Adanadan selamlar bu ay halen hiç bir il yatmamış neden acaba zamlı maaş subat ayında

 15. 8 Ocak 2023

  Umarım yarın hesaplara yatmaya başlar maaşlar..

 16. 6 Ocak 2023

  E devlette güncelleme oldu mu? Benimkinde hala yok

 17. 6 Ocak 2023

  Kulaktan dolma laflara inanmayın resmi internet sitesinden açıklama yapılmadığı sürece sizi aile ve sosyal hizmetlerden aramadıkları sürece kimsenin dediğine itibar etmeyiniz böyle bir şey yok.

  • Bazı yardım alanların ziraat bankasında bankanın otomatik açtığı yeni açılan hesapları nedeniyle çift hesapları oldu. Banka kartları eski hesaplarına bağlı olduğu için yardım parası yattığı zaman ATM’den kart ile parayı çekmekte veya markette kart ile pos cihazında ödeme sorunu yaşanır.

   Çift hesap açılmış olanların yapmaları gereken şu Ziraat bankası şubenize gideceksiniz ve yardım parasının yatacağı yeni hesabın banka kartınıza bağlanmasını / banka kartınız ile ilişkilendirilmesini isteyeceksiniz.

   Çift hesap açılmış mı nasıl kontrol edilir sorusuna gelince. E-devlet uygulamasını açın ve arama kutusuna “banka hesabı yazın” arama sonuçlarında “şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımla” kısmına tıklayın ve orada Ziraat bankasında size de yeni hesap açılmış mı görebilirsiniz.

   edevlet

   Kart eşleştirmeyi bankaya gitmeden bankanın mobil uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz.

 18. 5 Ocak 2023

  Sayın yönetici ben bir haber gördüm evde bakım maaşı ziraat bankası hesap değişiyormuş doğru mu

  • Evet banka hesaplarında bir değişiklik yapıldığına dair bilgi veren okurlarımız oldu. Yeni hesap açılmış ve banka şubenize giderek banka kartına bu hesabı tanımlatmak gerekiyor diyen okurlarımız oldu.
   Heaabınızın bulunduğu şubeden daha net bir blgi edinebilirsiniz.
   Bence yardım paraları yatmadan önce şube ile görüşmeniz iyi olur. Yeni hesap açılması nedeniyle yeni hesap banka kartınıza tanımlanmamışsa ATM’den maaşı çekemeyebilirsiniz.

 19. 3 Ocak 2023

  Evde bakım aylığı 4.170 TL oldu

Bir yanıt yazın