YORUMLAR KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Aşağıda yer alan kurallar tüm yorum yapan kullanıcılar için zorunludur ve site de yanlış anlaşılmaların, hakaret, küfür gibi durumların yaşanmaması için tüm yorum yazanlarca okunmuş ve kabul edilmiş sayılmaktadır.

ÖNAÇIKLAMA

 • Yorumlarınızı haber sonunda yer alan ve sosyal medya hesaplarınızla giriş yapabileceğiniz yorum sistemi üzerinden yazabilirsiniz. Yorumlarınızı yazmak için kullandığımız “WİDGETPACK” isimli yorum yazma sistemine  kendi sosyal medya hesaplarınızla  üye olmalı ve üyeliğinizi aktifleştirmelisiniz. Yorumlarınızda suç teşkil edecek şekilde hakaret vb yorumlardan kaçınmalısınız. Eleştirmek hakaret etmek değildir, eleştirinizi genel ahlak kuralları içerisinde yapmalısınız. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç teşkil edecek şekilde yapılan yorumlarda yasal yaptırımlar ile karşılaşacağınızı bilmelisiniz.
 • Yorumlar için editör onayı bulunmamakta. Yorum yazan ziyaretçilerimizin kendi aralarında bilgi akışlarını hızlandırmak için editör onayını kaldırdık.
 • Gerçek kişilerin yorum yazmasını saglamak ve yalan yanlış bilgi verenlerin bir nebze de olsun azaltılması için sosyal medya hesapları ile ( Şimdilik Facebook – Twitter ve İnstagram ile giriş yapılabilmekte)  giriş yapılması ve yorum yazılmasını sağlayan yorum servisininin kullanılmasına geçtik.

YORUM KURALLARI

 

 • evdebakimparasi.com sadece şikayet edilen/şikayete konu olabilecek yorumları (içerisinde hakaret/ küfür olan) gerek gördüğünde kaldırmakla yükümlüdür.
 • Okuyucu / Kullanıcılarımız yazdıkları tüm yorumlardan Facebook ve diğer tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi yasal olarak sorumludurlar.
 • Otomatik olarak yayınlanmış yorumlardan evdebakimparasi.com sorumlu tutulamaz.
 • Yorum sahipleri suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği/yorumu Site’de paylaşmamalı. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen yorum sahiplerine aittir.
 • evdebakimparasi.com, emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum sahibine ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder.

 

YORUMLARINIZ HANGİ DURUMLARDA SİLİNİR /YAYINLANMAZ VE ENGELLENİRSİNİZ…

 • Yorumlarınızda diğer yorum yazanlara, site yöneticilerine ve kamu kurum kuruluşları, devlet büyüklerine hakaret eden yorumlarınız yayınlanmaz ve silinir, gerekli görülmesi durumunda hakkınız da suç duyurusunda bulunulur.
 • Bir başka sitenin isminin geçtiği yorumlarınız yayınlanmaz, silinir.
 • Başka sitelerden aldığınız ve doğruluğu olmayan yalan yanlış bilgiler “şu il yatmış, şurada yayınlamış” gibi yorumlar yayınlanmaz, silinir ve yorum yazmanız engellenir.
 • İlgisiz yorumlar ve gereksiz yere haber ve site ile ilgisi olmayan yorum sistemini  muhabbet amacı ile kullanan yorumcuların yeni mesaj yazmaları engellenir.

DİĞER ÖNEMLİ NOTLAR:

Haber de yer almayan sadece yorumlarda yazan şu il yattı / yatmadı  veya diğer bilgi vb. durumlardan site yönetimi sorumlu değildir. Her yorumcu kendi yazdığından sorumludur.

Haberler yeni il yattı bilgisi gekdikçe güncellenmektedir.

evdebakimparasi.com gerekli olması halinde yorum kurallarını ek kurallar ile güncelleyebilir.