1. Anasayfa
 2. 2023 Yılı Bakım Maaşı Yatan iller Listesi,

NİSAN 2023 ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

Nisan ayında yatacak olan evde bakım maaşlarının listesi en güncel bilgilerle sitemizde her ay olduğu gibi bu ay da olmaya devam edecek, sitemizi takip ederek bakım maaşlarının sizin ilinizde yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz.


Nisan 2023 evde bakım maaşları yatan illerin listesi günlük ve gün içerisinde edindiğimiz bilgilerle haberimiz ve yatan illerin listesi güncellenerek haberimiz içerisinde yayınlanmakta olan liste üzerinden güncel yatan illerin listesi evdebakimparasi.com okurlarına duyurulacaktır. 

Nisan 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi ay içinde evde bakım maaşları yatan il isimleri haberimiz içerisinde duyurulacaktır. 2023 Nisan ayı içerisinde yatacak olan evde bakım maaşları yatan illerin listesi günlük ve gün içerisinde gelen bilgilerle güncellenecek ve güncel yatan iller listesi okurlarımıza duyurulacaktır. Değerli evde bakım maaşı alan okurlarımız Nisan ayında yatacak evde bakım maaşlarının listesi en güncel bilgilerle sitemizde her ay olduğu gibi bu ay da olmaya devam edecek, sitemizi takip ederek bakım maaşlarının sizin ilinizde yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz. Eğer haberimiz içerisinde yer alan listede ilinizin ismi yoksa ve hesabınıza bakım maaşınız yatmışsa yorum kısmına hesabınıza bakım maaşı yattığını yazarak diğer bakım maaşı yatmasını bekleyen okurlarımıza da iliniz – ilçenizde bakım maaşının yattığı hakkında bilgi verebilirsiniz.

Nisan 2023  Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

2023 Nisan ayı evde bakım maaşları hesaplara yatmaya başladığında yatan illerin listesi burada yer alacak. Sitemizi ve haberlerimizi takip ederek, Bu ay evde bakım maaşları hangi illerde yattığını, yatan illerin isimlerini öğrenebilirsiniz.

Değerli okurlarımız  Nisan 2023 Evde Bakım maaşı yatan illerin listesini aşağıdan görebilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Güncel Liste

1- İstanbul2- İzmir3- Tokat
4- Nevşehir 5- Bolu 6- Kocaeli 
7- Sivas 8- Kayseri 9- Tekirdag 
10- Mersin 11- Kırşehir 12- Antalya 
13- Amasya 14- Kahramanmaraş 15- Sakarya 
16- Isparta 17- Mardin 18- Samsun 
19- Şanlıurfa 20- Bursa 21- Van 
22- Rize 23- Adana 24- Hatay 
25- Gaziantep 26- Tunceli 27- Aksaray 
28- Malatya 29- Ankara 30- Balıkesir 
31- Aydın 32- Konya 33- Erzincan 
34- Afyonkarahisar 35- Nigde 36- Sinop 
37- Eskişehir 38- Adıyaman 39- Mugla 
40- Osmaniye 41- Çanakkale 42- Zonguldak 
43- Edirne 44- Erzurum 45- Kırklareli 
46- Kütahya 47- Denizli 48- Gümüşhane 
49- Yozgat 50- Kars 51- Yalova 
52- Ardahan 53- Düzce 54- Diyarbakır 
55- Siirt 56- Kırıkkale 57- Manisa 
58- Bartın 59- Uşak 60- Bilecik 
61- Burdur 62- Çorum  
   
   
   
   

2023 Yılı  Zamlı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu? 

2023 yılı ilk altı ayı için zamlı evde bakım maaşı 4336 TL oldu. 2023 yılında evde bakım maaşı almak için hanede kişi başına düşen gelirin 5670 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.

2023 Zamlı Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E- devlet üzerinden Evde bakım maaşı sorgulama işleminin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan haber linkimize tıklayarak okuyabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
E-Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nisan 2023 Evde Bakım Paraları Ne Zaman Yatacak? 

Site okurlarımızın ayın ilk günleri en çok sordukları soru ” evde bakım maaşları ne zaman yatmaya başlar? ” sorusu oluyor. Geçmiş ay bakım maaşları yatma düzenine göre evde bakım maaşları ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlıyor. Bu ay içinde bakım maaşlarının yine ayın ikinci haftası itibariyle yatacağını tahmin ediyoruz.

Değerli okurlarımız İlinizde evde bakım parası hesabınıza yattığında yorum kısmına il ve ilçe adını yazabilir ve sizinle aynı ilde oturan diğer bakım maaşı alanları bilgilendirebilirsiniz. Lütfen sadece kendi hesabınıza para yattığında maaşın yattığını belirtin, başka sitelerden duyduklarınızı yazmayın.

Evde Bakım Maaşı Hakkında Genel Bilgiler.

Evde Bakım Maaşı Başvuru Şartları Neler?

Evde Bakım Maaşı Başvuru Şartları neler sorusuna sitemize sıkça sorulardan birisi. Kısaca bakım maaşı yardımı almak için gerekli şartlar şunlardı.

 • Engelli Sağlık Kurulu Raporlarında kişinin engel oranının %50 ve üzeri olması, ağır engelli kısmında “EVET” ibaresinin verilmiş olması gerekmektedir.
 • Engelli kişinin hayatını idame ettirebilmesi için (beslenme, temizlik, giyinmek, merdiven inip çıkmak vb.) başkasının yardımına ve bakımına muhtaç olması gerekmektedir.
 • Gelir kriterlerinin, kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olunan birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden daha az olduğunun tespiti gerekmektedir.

Evde Bakım Maaşı için Gerekli Belgeler Neler?

 • Evde bakıma muhtaç kişi ve bakıcının kimlik fotokopileri
 • Devlet Hastanesi tarafından verilen ağır engelli raporu
 • Evde bakıma muhtaç kişinin iki adet vesikalık resmi
 • Evde bakıma muhtaç kişinin varsa vasi atanması için mahkeme raporu

Evde Bakım Maaşı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Evde bakım maaşı başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu için tam bir zaman aralığı söyleyemiyoruz.  TC Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da ilçe müdürlüklerine giderek başvuru gerçekleştirildikten sonra, heyetin evinize kontrola gelmesi ve başvuru sonuçlanması genellikle 1 ay ila 6 ay içerisinde sürmektedir.

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır; Evde bakım ücreti ödemelerini E-devlet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi yazarak siteye giriş yaptıktan sonra sayfada çıkan arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri” yazarak aratın. Açılan sayfada gerekli bilgiler çıkacaktır. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ Detaylar için şu haberimizi okuyabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
E-Devlet Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde Bakım Maaşını SMS ile öğrenme

Evde bakım maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile alanlar bankaya kayıtlı telefonlarından mesaj bölümüne BAKIYE yazarak 4747 numarasına mesaj atarak öğrenebilirler. Ayrıca bizce SMS hizmeti kullanmak yerine android market veya İOS market üzerinden Ziraat bankası online bankacılık uygulamasını indirerek ücretsiz bir şekilde bakım yardımının hesabınıza yatıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yorum Kuralları (Yorum yapmadan önce lütfen bunu okuyun) 

Yorum paneline sosyal medya hesaplarınız ile veya siteye üye olarak siz de diğer site üyeleri ile evde bakım maaşlarının ne zaman yatacağı üzerine yorum yazabilirsiniz. Lütfen yorumlarınız olabildiğince açık bir dille, Türkçeye uygun yazınız ve arka arkaya yorum göndermek spam olarak algılanacağı için yorumlarınız göndermeden önce son bir kez daha kontrol ederek eklemek istediklerinizin tamamını yazdığınızdan emin olun.

Yorumlar (12)

 1. Evet herkese günaydın arkadaşlar paralar hesaplara yatmış bilginize.

 2. 14 Nisan 2023

  Adıyaman yattı.

 3. 13 Nisan 2023

  Bayram Üstü Geciktirmeyin Bari Engelliler 3üncü Plana Atılıyor

 4. Bugün yatmamış sosyal hizmetleri aradım.
  Yarın yatacak dendi bilginize…
  Ankara/Keçiören için.

 5. 13 Nisan 2023

  Niye yatmıyor bu ay bakım maaşları

 6. 13 Nisan 2023

  E devlette kayıt yok bilgisi herkeste çıkıyormu

 7. Arkadaşlar Ankara Normalde ayın 13’ünde yatıyor depremden dolayı ayın 10’unda yatıyor bugün bekleyin Eğer yattı yattı yatmazsa Ankara için ayın 13’ünü beklesin.
  Çünkü Ankara’nın normal ödeme tarihi 13’ü dür.
  Yıllardır ayın 13’ünde yatar.
  Bu sene deprem Dolayısıyla erken yaptırıyorlar sanırım bu ay öyle olmayacak.
  Ziraat bankası mobil uygulamasını indirin yatıp yatmadığını hesabınıza bakarak öğrenebilirsiniz.

 8. 10 Nisan 2023

  Maaşlar yattı mı bilgisi olan var mı?

 9. 10 Nisan 2023

  Bu maaşlar ayın 10nda yatıyordu neden yatmadı acaba

 10. 9 Nisan 2023

  Bizlerede bayram ikramiyesi yatacak mi bilgisi olan var mi

  • Engelli evde bakım aylıklarında ikramiye olmaz