Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yaşlı ve engelli vatandaşların evde bakım maaşlarının 23-29 Ağustos tarihinde ödeneceğini duyurdu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaşlı ve engelli vatandaşların aylıkları ile evde bakım yardımı ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını açıkladı.

Bakan Kaya, Twitter adresi üzerinden yaptığı paylaşımda, Kurban Bayramı ve tatil için hazırlıklarını sürdüren vatandaşlara yeni bir müjdeyi duyurmak istediğini belirtti.

Kaya, paylaşımında erken ödemelerle ilgili şunları kaydetti:

“Yaşlı ve engelli aylıkları ile evde bakım yardımı ödemelerini yararlanıcılarımıza Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştireceğiz. 65 yaşını doldurmuş yoksul vatandaşlarımız ile yoksul engelli kişilere 5-9 Eylül’de öngörülen ödemeleri, 28-29 Ağustos’ta yapacağız. Ayrıca, evde bakım yardımı ödemelerini de bayram öncesinde vatandaşlarımızın hesaplarına aktarmış olacağız. Yapacağımız erken ödemelerden faydalanacak 1 milyon 215 bin vatandaşımıza ve ailelerine hayırlı, bereketli olsun.”


586 bin yaşlı, 629 bin engelli erken ödeme alacak /2022 Maaşları erken ödenecek

Bakanlık’tan yapılan açıklamada vatandaşlar, halihazırda 5-6 Eylül’de yapılacak ödemeleri 28 Ağustos, 7, 8 ve 9 Eylül’deki ödemeleri ise 29 Ağustos’tan itibaren alabilecek.

Kurban Bayramı öncesi yapılacak erken ödemelerden yararlanacak 1 milyon 215 bin vatandaşın 586 binini yaşlılar, 629 binini de engelliler oluşturuyor.

Evde bakım yardımı alan 498 bin kişi de erken ödeme alacak

2828 sayılı kanun kapsamında ağır engelli ve bakıma ihtiyacı olan yoksul engellilerin evde bakımına destek için aylık bin 27 lira sosyal yardım ödemesi gerçekleştiren Bakanlık, bu ödemeleri de Kurban Bayramı öncesinde yapacak.

 • yani benim gorusum yanlis anlasilmasin ama 15 gun once odeme yapilirsa neOlacak ejkim ayinin 15 ine kadar o parayla idare edemiyeceginiz icin daha cokbsikinti yasayacak insanlar .ben kendim sahsen ayin 15 ine kadar maasimi cekmiyecegim.hem zaten cogumuz 2022 maasida aliyoruz v .e OMAASLARDA ERKEN YATACAK ZATEN

  • Hatice

   Onca insan belki bayram alisverisi yapacak belki kurbanlik almak isteyecekler belkide bayramlik bilemessin ne kadar yuzun o parayla gulebilecegini.herkes 2022 maasi almiyor ayrica .dusuncen yanlis .

   • Bende zaten 2022 maasi alanlar hakkinda konustum ve sadece bir fikirdi.paralarinizi idareli harcayin diyorum diger maasa tam 50 gun var sonra vah vah yapmayin

   • Mert Aali

    Tamam da hanımefendi peki bu insanlar zaten durumları olmadıkları için o maaşı alıyor eylül ayını nasıl geçirdiler hep bu maaşı belki yatmıştır diyerek..iyilik yaptık derken insanlara zarar verdiler.. Maaşları bayram dolayısı ile 200 er ilra fazladan verselerdi dahi iyi olabilirdi.

 • Sinan aslan

  yani eylül maaşimi erken odene çek ?

  • Aile bakanının twitter üzerinden yaptıgı açıklamaya göre Eylül balım paraları bayram öncesi ödenecek.

 • Naz Gülen Gözler

  Hesaba baktım yok.alan olunca paylaştım lütfen.

  • 28_VE 29 agustosta .yani yarin yatmaya baslar

 • deneme yorum

 • Başkan

  Bayramdan önce tüm iller yatackmi haberi olan varmi